EŞİT, KAPSAYICI VE BİRLİKTE:

BEATS BY GIRLZ TÜRKİYE FESTİVALİ

Bir arada olmanın heyecan verici bir tarafı var kesinlikle. Bizimle birlikte fikirlerimiz ve hayallerimiz de yan yana geliyor çünkü. Birlikte düşünüyoruz. Birlikte öğreniyoruz. Yine birlikte tasarlayıp, birlikte üretiyoruz. Bu güç birliğinin bizi götürdüğü yerler de sınırsız. Ve hatta ‘‘kalıpsız’’, ‘‘kuralsız’’, ‘‘önyargısız’’… Beats by Girlz Türkiye olarak müzikten teknolojiye, kreatif pek çok alanda tüm renklerin aynı canlılıkta parladığı bir dünya yaratıyoruz ve bunu kutlamak için yeni bir festivalle yola çıkıyoruz.

 

Müzik ve teknoloji Beats by Girlz Türkiye Festivali’nin de merkezinde. Özellikle de teknolojinin farklı sağlayarak bağımsız üretimleri güçlendiren yeni hallerinin peşinde olacağız. DJ performansları sırasında yan yana dans edecek, konserlerde sevdiğimiz müzisyenlerin şarkılarına birlikte eşlik edeceğiz (eğlencesiz festival mi olur?) ama Beats by Girlz Türkiye Festivali atölye, konuşma ve forumlarıyla hem yerel hem de global müzik sahnesinin yaratıcı isimlerini buluşturan bir platforma da dönüşecek ayrıca. Müzik ve teknoloji alemlerinin tüm o gürültülerinden uzakta, herkesin sesinin eşit duyulduğu ve içinde daha da özgürleşeceğimiz bir platform… Deneyimlerimizi birbirimizle paylaşacak, merak ettiklerimizi sorgulayacak, bilgilerimizi aktaracak ya da yeni bilgiler edineceğiz. Çok eğleneceğimizi de söylemiştik sanki, değil mi?

 

Beats by Girlz Türkiye bünyesinde bazılarımızın yolu daha önceden kesişmişti; atölyelerde, etkinliklerde ya da partilerde… Bazılarımızla ise ilk kez festivalde tanışacağız; heyecanımız biraz da bundan. Bir de Olly var tabii. Festivalin tüm enerjisini rengarenk üzerinde taşıyan Olly’i daha önce kimse görüp duymamıştı. Onun hikayesinde de kendimize dair çok şey bulacağımıza eminiz. Çünkü biliyoruz ki her birimiz farklı olsak da bizi bir topluluk olarak güçlü kılan, daha ilk andan #BuFestivalBizim dedirten bu duygu ortaklıklarımız.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.