Esin Aydıngöz ile “60 Dakikada Film Müziği Temelleri” Atölyesi

About Tour
Esin Aydıngöz ile "60 Dakikada Film Müziği Temelleri" Atölyesi

Tarih

Kasım 5, 2022    
5:30 pm - 6:30 pm

Esin Aydıngöz ile “60 Dakikada Film Müziği Temelleri” adlı atölye Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 5 Kasım Cumartesi günü 17.30-18.30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Bu atölyemizde film müziği besteciliğinin hem yaratıcı hem de teknik temellerini konuşacağız ve bir bestecinin bir film üzerinde çalışırken içinden geçtiği süreçlere ve verdiği kararlara değineceğiz. Müziğin izleyicilerin düşüncelerini nasıl yönettiğini ve bilinçaltımızda bize neler hissettirdiğini örneklerle tartışacağız! Medya ve sanatın çeşitli alanları için besteler yapmak isteyen herkesi aramıza bekliyoruz!

Kontenjan dolduğu için form kaldırılmıştır.

Esin Aydıngöz Hakkında

Esin Aydıngöz 4 Ağustos 1993’te İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı’nın yarı zamanlı piyano bölümünü bitirdi. 2012 yılında kabul edildiği Berklee College of Music’te “çağdaş kompozisyon & prodüksiyon” ile “film müziği besteciliği” alanlarında çift ana dal ve “müzikal tiyatro yazarlığı” alanında yan dal yaptı. 2017 yılında dereceyle mezun oldu ve Los Angeles’a taşındı. Ünlü film müziği bestecisi Hans Zimmer’ın stüdyosu olan Remote Control Productions’da ve birçok başka bestecinin yanında stajlar yaptı. Disney, Hallmark, Netflix, Sony vb. medya şirketlerinin film ve dizileri için piyano kaydetti; içlerinde Academy of Motion Pictures Arts and Sciences, Agganis Arena ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin de bulunduğu birçok mekanda sahne aldı. Morgan-Wixson Tiyatrosu, CSH Çocuk Tiyatrosu, Hollywood Fringe Festivali ve Hollywood Turkish Film Festivali için müzik direktörlüğü yaptı. İstanbul Müzik Festivali için projelendirdiği Çocuk Şarkıları ile Tarz ve Zaman Yolculuğu & Dans Eden Boya Kalemleri etkinliklerinde besteci, aranjör, müzik direktörü ve piyanist olarak yer aldı. Mun Ajans’a İzmir’den Kristal Elma Büyük Ödülü’nü getiren Akademi Disleksi radyo spotunun müziğini yaptı. Aynı zamanda Disney’in a cappella grubu DCappella’nın yardımcı müzik direktörü olan Aydıngöz, bir yandan da Disney’in çeşitli projelerinde aranjör, yapımcı ve piyanist olarak yer alıyor. Son zamanlarda besteci olarak yer aldığı projeler arasında Apple TV’nin SEE dizisi, Hallmark’ın One Summer ve Presence of Love filmleri, Exxen’deki Süper 1 Takım çizgi filmi ve US Bank’in bir kısa filmi var! Esin, temmuz ayından beri hem Berklee College of Music’in Film Müziği Bölümü’nün başkan yardımcılığını yürütüyor, hem de belgesel, video oyunu, reklam, animasyon, film vb. birçok mecra için müzikler bestelemeye devam ediyor. Kasımda Netflix’te yayımlanacak olan Tim Burton imzalı Wednesday isimli seride de aranjör olarak yer aldı.

 

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.