Başak Doğan “VOCAL PAINTING” Atölyesi

About Tour
Başak Doğan "VOCAL PAINTING" Atölyesi

Tarih

Kasım 6, 2022    
1:15 pm - 2:15 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontida
Babylon, İstanbul Yapı Kredi Bomontida Babylon

Başak Doğan ile Vocal Painting Atölyesi Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar günü 13.15-14.15 saatleri arasında Babylon Bomonti’de olarak gerçekleşecektir.

an’da olmayı, birlikte yaratmayı ve şarkı söylemeyi seven herkes için!
Vocal Painting bir sözsüz müzikal iletişim dili ve bu dili konuşmak için dili öncesinde bilmenize gerek yok! Bir araya geldiğimiz anda kendi şarkılarımızı yaratmaya, yeni besteler oluşturmaya başlamış olacağız. Birlikte ‘anlık müzik’ yaratmanın yeni yollarını keşfedeceğiz.
Kontenjan dolduğu için form kaldırılmıştır.

Başak Doğan Hakkında

Başak Doğan, uluslararası koro dünyasında özgün tarzıyla öne çıkan, yenilikçi bir koro şefi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Müzik Felsefesi yüksek lisansını bitirdikten sonra ikinci mastırını “Sezgisel Şeflik” üstüne yazdığı teziyle Danimarka Royal Müzik Akademisi’nde tamamladı. Çok yönlü bir şef olan Başak, sayısız koro etkinliğinde yer aldı, farklı yaş gruplarından koristlerle çalıştı. Ödüllü korosu Chromas ile dünya çapında bilinirlik elde etti.

Farklı tarzları bir araya getirmesiyle bilinen Başak, özgün şeflik metotlarıyla ritmik koro dünyasını şekillendiriyor. Stilini özgün kılan temel bileşenlerden biri, koro ve şefin sadece el işaretleriyle iletişim kurarak anın müziğini üretmelerini sağlayan doğaçlama metodu Vocal Painting (Sesle Boyama). Başak’ın kurduğu Vokal Akademi, şarkı söyleme yeteneğini ve müzik kariyerini geliştirmek isteyen sanatçıları İstanbul, Bomonti’de misafir etmeye devam ediyor.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.