Forum: Yoksun. Yoksa Var mısın?

About Tour
Forum: Yoksun. Yoksa Var mısın?

Tarih

Kasım 6, 2022    
6:15 pm - 7:15 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontida
Babylon, İstanbul Yapı Kredi Bomontida Babylon

Selen Gülün moderatörlüğünde, Kamucan Yalçın ve Ezgi Daloğlu’nun katkılarıyla, “Yoksun. Yoksa Var mısın?” adlı forum Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar günü 18.15-19.15 saatleri arasında gerçekleşecektir. Festival kapsamında ücretsiz gerçekleşecek bu etkinliği kaçırmayın!

Bu forum öncelikle kadın müzisyenlerin sektördeki varlığını, görünürlüğünü sosyolojik, ekonomik ve sosyo-psikolojik boyutlarıyla ele alarak sorgulayacak bir oturum olarak planlandı. Özellikle çalgı çalan müzisyenlerin görünürlüğünü artıracak eylemlerin neler olduğunu tartışacak, sektörde kalıcı olmanın yollarını araştıran soruları soracak, hep birlikte kişisel hikâyelerin peşinde cevaplara ulaşmaya çalışacağız. Kendine besteci, piyanist, şarkıcı ve eğitmen olarak hatırı sayılır bir yer edinmiş Selen Gülün’ün modere edeceği forumda yanında kadın besteci ve şarkı yazarlarının eserlerini yeniden düzenleyip seslendirdiği grubu Kadınlar Matinesi’inde de birlikte çaldığı yol arkadaşları, saksafoncu, vokalist Ezgi Daloğlu ve klarnetçi, vokalist Kamucan Yalçın yer alacak. Gelin, hep birlikte sorulması gereken o en önemli sorunun cevabını araştıralım: ‘Ben neden yokum?’.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.