Fulya Çelikel ile AUDIO Dünyası ve “SYNTHESIZER”lar

About Tour
Fulya Çelikel  ile AUDIO Dünyası ve "SYNTHESIZER"lar

Tarih

Kasım 5, 2022    
3:00 pm - 4:00 pm

Fulya Çelikel ile Audio Dünyası ve “Synthesizer”lar adlı atölye Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 5 Kasım Cumartesi günü 15.00-16.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Günümüzde cinsiyet eşitsizliğinin en çarpıcı olduğu sektörlerden biri müzisyenliğin kendisi olmaktan çıksa da ses teknolojileri geliştirilmesi ve uygulaması, müzik prodüksiyonu, müzik organizasyonu, bunların öğretimi ve pazarlamasını da içeren audio sektörü hala dünya çapında %5 kadın çalışan oranına dahi ulaşamadı. Bu durum ülkemizde de oldukça belirgin ve müzik teknolojilerine ilgi duyan kadın sayısı oldukça kısıtlı. Bu sunum ile Fulya Çelikel bu konuda gelişme kaydetmek amacıyla görüş alışverişi yapmak ve synth’ler konusunda yıllar içinde edindiğim deneyim ve birikimi sizlere aktarmayı amaçlıyor. Synthesizerl’ar müzik prodüksiyonu için 1970’lerden itibaren sıklıkla kullanılan enstrümanlar. Bu sunumda hem hardware synth’ler, hem de SynthMaster hakkında bilgi aktarılacak.

Kontenjan dolduğu için form kaldırılmıştır.

Fulya Çelikel Hakkında

Fulya Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde müzik teorisi ve kompozisyon lisansını piyano yan dal ile tamamladı. Hollanda Yüksek Öğretim Kurumu’ndan aldığı burs ile bu ülkede klasik piyano pedagojisi masterını tamamladı. Çeşitli Avrupa ülkelerinde 6 yıl çalıştıktan sonra akademisyenlikte karar kıldı ve ITÜ MIAM’da tarihsel müzikoloji masterı yaptı. Doktorası sırasında metal müziğe ve müzik teknolojilerine yönelerek Istanbul metal sahnesi özelinde uygulamalı çalışmalar yaptı, birçok uluslararası konferans ve sunumda görev aldı. 2019 yılında “Nota Okuyamayan Virtüyözler: Alaylı Metal Müzisyenleri” başlıklı tezini savundu. Fulya 2008’den beri Sabancı Üniversitesi’nde klasik müzik tarihi, opera ve 20. yüzyıl müzik tarihi odaklı dersler vermekte ve eşzamanlı olarak Kv331 Yazılım şirketinde içerik üreticisi, mobil ürünler sorumlusu ve beta tester olarak çalışmakta, audio sektöründeki etkinlik ve sunumlara katılmaya ve metal müzik icrasına da devam etmekte.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.