Ufuk Önen ve Aycan Yücel ile “Görsel Medyanın Görünmez Kahramanı: Ses” Atölyesi

About Tour
Ufuk Önen ve Aycan Yücel ile "Görsel Medyanın Görünmez Kahramanı: Ses" Atölyesi

Tarih

Kasım 6, 2022    
1:30 pm - 2:30 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontiada
4. Kat, İstanbul Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

Ufuk Önen ve Aycan Yücel ile “Görsel Medyanın Görünmez Kahramanı: Ses” isimli atölye Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar günü 13.30-14.30 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleşecektir.

“Gri Değil, Siyah: Ankara Rocks!” belgeselinin yönetmen ve ses tasarımcısı Ufuk Önen ile editörü Aycan Yücel’in görsel medya için ses tasarım yaklaşımlarını anlatacakları bu atölyede siz de belki daha önce hiç farkında olmadığınız ses dünyası ile tanışacaksınız.

Aycan Yücel Hakkında

Aycan Yücel film editörü, sanatçı, tasarımcı ve eğitimcidir. Çeşitli kısa film ile belgesellerin ve uzun metrajlı Gri Değil, Siyah: Ankara Rocks! belgesel filminin kurgusunu yapmıştır. Eserleri İstanbul Tasarım Bienali’nde sergilenmiştir. Çeşitli etkinlikler için afişler, kitap kapakları ve diğer görselleri tasarlamıştır. ATMM’de (Müzik ve Medya için Ses Teknolojileri Uluslararası Konferansı) komite üyeliği yapmıştır. Okul öncesi çocuklar ve zihinsel engellilerle ritim ve hareket kurslarında çalışmaktadır. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunudur.

Ufuk Önen Hakkında

Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika tabanlı 200’den fazla görsel-işitsel projede besteci, ses tasarımcısı ve ses kayıt mühendisi olarak çalışmış, konser/sinema ses sistemleri ve elektroakustik alanlarında 300’den fazla proje/salon/sistem için danışmanlık yapmıştır. Alanında ilk Türkçe kaynak olan Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri adlı kitabın yazarıdır. Merkezi New York’ta bulunan AES (Audio Engineering Society) üyesidir; 2017-2019 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Hazy Hill grubunun vokalisti ve gitaristidir. Gri Değil, Siyah: Ankara Rocks! adlı uzun metraj belgeselin yönetmenidir. Los Angeles Recording School mezunudur.Hacettepe, Bilkent ve Salford (Manchester, İngiltere) üniversitelerinden sırasıyla lisans, yükseklisans ve doktora derecelerine sahiptir. Bilkent Üniversitesi’nde ses tasarım, ses sentezi, müzik-medya ve görsel-işitsel proje dersleri vermektedir.

Kontenjan dolduğu için kayıt formu kaldırılmıştır.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.