İpek Atcan & BBGz Presents Söyleşisi

About Tour
İpek Atcan & BBGz Presents Söyleşisi

Tarih

Kasım 6, 2022    
12:15 pm - 1:15 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontiada
4. Kat, İstanbul Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

BBGz Presents ile söyleşi Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar  günü 12.15-13.15 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleşecektir.

BBGz Presents seçkisinde verecekleri konserlerle dinleyicilerle buluşacak olan Bîdar, Damla Durakçay ve Paptırcem’in İpek Atcan’la söyleşisini kaçırmayın.

İpek Atcan Hakkında

İpek Atcan, Blue Jean, Rolling Stone, Level, Headbang, Kafka Okur, Artfulliving gibi mecraların yanı sıra Hürriyet ve Posta gazeteleri için yazılar yazdı ve röportajlar yaptı. 2010-2014 yılları arasında Dream TV’deki programı Ana Sahne’de yerli ve yabancı müzisyenleri konuk etti, birçok festivalde canlı yayınlar gerçekleştirdi. 2017-2019 yılları arasında Motto Müzik kanalında “N’olmuş?” adlı programı hazırlayıp sunan Atcan, pandemide hayata geçirilen Garanti BBVA ile Sesini Aç programında yerli müzisyenleri dijital platformda ağırladı. 2021 yılında bir süre Zorlu PSM’de “Dünü Bugünü” adlı radyo programını hazırlayıp sunan İpek Atcan, Dergy.com’un genel yayın yönetmenliğini yapıyor ve halen birçok kültür sanat projesinde yer alıp  çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

Damla Durakçay Hakkında

Müzik yolculuğuna iki yaşında başlayan söz yazarı ve besteci Damla Durakçay, henüz ilköğretim yıllarındayken müzik teori ve şan dersleri almaya başladı. Bir yandan yan flüt ve okulun caz bandosunda alto saksafon çalan sanatçı, koro ve çeşitli müzik gruplarında vokal olarak okulunu birçok platformda temsil etti. 

 Genç yaşından bu yana müzik tutkusundan hiçbir zaman vazgeçmeyen Damla Durakçay, müzikseverler ile ilk buluşmasını 2017’de yayınladığı single’ı ‘’Biber’’ ile yaptı. 2019 yılında yayınlandığı dördüncü single’ı ‘’Rakı İçmek İyi Geliyor’’ ile Spotify’da Türkiye Viral 50 listesi ve birçok listeye girmeyi başardı. 

Bîdar Hakkında

İlkokulda piyano çalmayla başlayan müzik hayatına lise yıllarında şarkı söylemeyi ekleyen Bîdar, İstanbul Bilgi Üniversitesi müzik bölümünde okumuş ve 2015’te başarıyla mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sırasında 2013 senesinde Boğaziçi Caz Korosu’nda koristlik yapmış ve 1 sene içinde tüm Türkiye’de 70’in üzerinde konser vermiştir. 2014 senesinde Londra’da 2 haftalık müzik eğitimine katılarak London Music School’dan sertifika almıştır. 2015’te Bahçeşehir Üniversitesi’nde 6 ay boyunca Baki Duyarlar, Şevket Akıncı ve Başak Yavuz ile caz tarihi, caz armonisi ve caz vokal çalışarak ‘Caz Sertifikası’ almıştır. 2016 yılında 12.Nardis Genç Caz Vokal yarışmasında dereceye girmiştir ve sonrasında Elif Çağlar Muslu ile 1,5 sene boyunca vokal ve doğaçlama çalışmıştır. 

2017’de IKSV Genç Caz yarışmasına katılıp 24.İstanbul Caz Festivali’nde sahneye çıkarak bestelerini ilk defa dinleyiciyle buluşturmuştur. Kendi orijinal müziğini grubuyla Eylül 2018’den 2020 Covid-19 pandemisine kadar çeşitli festivallerde ve konser salonlarında çalmıştır. Mayıs 2019’da İstanbul Teknik Üniversitesi MIAM’da (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) Reuben de Lautour, Konstantinos Vasilakos ve Can Karadoğan hocalarıyla elektronik müzik, prodüksiyon ve coding gibi alanlara yönelerek ‘Sonic Arts’ yüksek lisans bölümünden mezun olmuştur. Önümüzdeki aylarda çıkış albümünü klipleriyle beraber yayınlamaya hazırlayan Bîdar, aynı zamanda Ediz Hafızoğlu’nun Nazdrave projesinde de şarkı yazarlığı ve vokalistlik yapmaktadır.

Kayıt olmak için tıklayınız.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.