Konuşma: “Bağımsız Müzisyenlik Mümkün Mü Dersiniz?”

About Tour
Konuşma: "Bağımsız Müzisyenlik Mümkün Mü Dersiniz?"

Tarih

Kasım 6, 2022    
5:00 pm - 6:00 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontiada
4. Kat, İstanbul Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

“Bağımsız Müzisyenlik Mümkün Mü Dersiniz?”  başlıklı konuşma Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar günü 17.00-18.00 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleşecektir.

Artemis Günebakanlı moderatörlüğünde gerçekleşecek konuşmada Nilipek., Yazın Kaçan ve Olta Dayanışma’dan Özge Ertal müzik yolculuğunda bağımsız olabilmenin yollarını, farklı alternatifleri, bazen de zorluklarını tartışacaklar.

Nilipek. Hakkında

İlk stüdyo albümünü 2015 yılında yayımlayan Nilipek, grubuyla birlikte çeşitli mekânlarda ve festivallerde sahne aldı. Angel Olsen, Oh Land, Tamino ve Lucy Rose gibi isimlere destek verdi.

İlk albümü Sabah eleştirmenler tarafından 2015’in en iyi albümlerinden biri olarak gösterildiğinden beri  Nilipek. yayınladığı albümlerde ve yaptığı işbirliklerinde farklı düzenleme ve vokal tarzı ile Türk alternatif müziğini etkilemeye devam ediyor. Döngü (2017) ve Mektuplar (2020) adlı iki stüdyo albümü, daha gürültülü bir müziğe ve yeni hikaye anlatma biçimlerine dönüşümü işaret ediyor. Klasik Türk şarkısı Gözleri Aşka Gülen’e yaptığı radikal cover başlı başına bir klasik haline geldi. 

Nilipek. karmaşık duyguları şiirsel Türkçe sözlerle ve yumuşak sesini minimalist, sakin ama zorlayıcı düzenlemelerle birleştiriyor.

Özge Ertal Hakkında

Özge Ertal 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Temel öğrenim hayatından sonra, 2009’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü’nde eğitimine devam etti. Lise yıllarında, küçük okul gruplarıyla başladığı müzik hayatında ilk teklisini 2021’de Olta Dayanışma çatısı altında ”Çocuk” adlı şarkısıyla çıkardı. İkinci single’ı ”Düşüyoruz”  2022 mart ayında yayınlandı. Son single’ı ”Latte” ise geçtiğimiz haftalarda dijital müzik platformlarında yerini aldı. Müzikal üretimini Samsun’da sürdüren sanatçı, hala bağımsız müzisyen kimliğiyle hayatına devam etmektedir.

Yazın Kaçan Hakkında

Müzik sektörüne dijital dağıtımda dünya lideri The Orchard’da çalışarak başladı. Onlarca farklı plak şirketi ve sanatçıyla, dijital dağıtım tarafında tecrübe edindikten sonra Türkiye’nin en önemli kataloglarından birine sahip Uzelli Kaset’te ve daha sonrasında da Gülbaba Records’ta label manager olarak görev yaptı. Birkan Nasuhoğlu, Yalnayak ve Netam’ın menajerliğini yapmaya ve geçtiğimiz günlerde kurduğu ‘iyi music agency’le de management, booking ve yayın tarafında çalışmaya devam ediyor.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.