Konuşma: FUTURE OF FESTIVALS

About Tour
Konuşma: FUTURE OF FESTIVALS

Tarih

Kasım 6, 2022    
1:30 pm - 2:30 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontiada
4. Kat, İstanbul Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

British Council destekleriyle Future of Festivals başlıklı konuşma Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 6 Kasım Pazar günü 13.30-14.30 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleşecektir.

British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra A. Aysun moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte Pozitif Programlama Direktörü Elif Cemal ve UNBOXED: Creativity in the UK’de Uluslararası Yapımcı Katie Popperwell global olarak sorunları yaşadığımız bu çağda festivallerin geleceğini konuşacaklar.

Esra A. Aysun Hakkında

Istanbul’da doğan Esra A. Aysun, Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu ve yüksek lisansını New York Üniversitesi Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. 2003 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekte olduğu kültür ve sanat alanındaki profesyonel kariyerinde farklı disiplinlerdeki kültür oluşumlarında yönetici olarak çalıştı ve bir yandan da çeşitli üniversitelerde sanat yönetimi alanında ders verdi. 2014 yılından itibaren British Council Türkiye’de Sanat Direktörü olarak Birleşik Krallık ve Türkiye arasında kültürel işbirlikleri projelerini geliştiren Aysun, yaratıcı alanları sivil toplum ile biraraya getiren WOW- Dünya Kadınlar Festivali’nin de Türkiye Küratörü’dür. Arter Yönetim Kurulu Üyesi olan Aysun, günümüzde kültür kurumlarının sürdürülebilirliğinde sanat yönetiminin etkisi üzerine ve kültür ve sanat alanında toplumsal cinsiyet eşitsizliği odaklarında yazmaya ve konuşmaya devam ediyor ve omuz.org üyesi olarak kolektif gücün parçası olmayı önemsiyor. Aysun’un arşiv ve güncel yazıları esraaysun.org adresinden okunabilir.

Elif Cemal Hakkında

Çocukluğundan itibaren büyük bir müzik tutkunu olan Elif, mezun olduktan sonra 2002 yılında Pozitif Müzik’te yaratıcı yazar ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında yönetcileriyle birlikte Pozitif’in artistik programlama ve booking departmanını kurdu. Pozitif bünyesinde Akbank caz, rock’n coke, one love gibi festivallerle Babylon’un programlamasını yaptı. Bağımsız kariyerini takip etmek için Pozitif’ten 3 yıl ara verdi ve burada çeşitli ortaklar, markalar ve destekçilerle çalışma fırsatı buldu. Pozitif’e 2014’te kıdemli “booker” olarak geri döndüğünde, bir süre canlı eğlence ve rezervasyon departmanının direktörlüğünü yaptı ve hala kıdemli programcı. Women of the World Festivali Istanbul 2.edisyonun “kadın müzisyenler kolktifinin türkiye ayağındaki küratörlüğünü, Beykoz Kundura’da ve farklı mekanlarla müzik programcılığı için de çalıştı

Katie Popperwell Hakkında

Katie Popperwell, Kuzey İngiltere’de yaşayan çok disiplinli bir yaratıcı yapımcı ve kültür eleştirmenidir.  2022 yılı boyunca Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek büyük ölçekli disiplinlerarası yaratıcı komisyonların iddialı bir programı olan UNBOXED: Creativity in the UK ‘da kıdemli uluslararası yapımcı olarak görev yapmaktadır. Katie, UNBOXED’ın uluslararası ortaklıklarından, uluslararası programların ve  etkinlikler ve dijital içerik dahil olmak üzere düşünce liderliği programlarının tasarlanması ve sunulmasından sorumludur. Sanat alanındaki 20 yıllık kariyeri boyunca, işletmeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları için danışmanlıktan Manchester Uluslararası Festivali ve 14 – 18 NOW gibi Birleşik Krallık’ın önemli festivalleri için çalışma programları oluşturmaya kadar yaratıcı sektörde birçok farklı rol oynamıştır. Gazeteci ve yayıncı olarak çeşitli gazete ve dergiler için yazılar yazmıştır.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.