Dilan Bozyel ile Mobil Fotoğrafçılık / “Müziği Fotoğraflamak” Atölyesi

About Tour
Dilan Bozyel ile Mobil Fotoğrafçılık / "Müziği Fotoğraflamak" Atölyesi

Tarih

Kasım 5, 2022    
11:00 am - 1:00 pm

Nerede

Yapı Kredi Bomontiada
4. Kat, İstanbul Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

Dilan Bozyel ile Mobil Fototoğrafçılık / “Müziği Fotoğraflamak” Atölyesi Beats by Girlz Türkiye Festivali kapsamında 5 Kasım Cumartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada 4.Kat’ta gerçekleşecek. Festival kapsamında ücretsiz gerçekleşecek bu etkinliği kaçırmayın!

Mobil fotoğrafçılık tüyoları kapsamında müziği, müzisyeni fotoğraflamak üzerine gerçekleşecek atölyemizde teorik bilgiler haricinde konuk müzisyenimizin portre fotoğraflarını çekerek pratik çalışma ile fotoğrafçılık dünyasına giriş yapacağız.

Kontenjan dolduğu için form kaldırılmıştır.

Dilan Bozyel Hakkında

Fotoğraf Sanatçısı & Foto Muhabir / Yazar / Yönetmen

1985, Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel on dokuz yaşına dek Diyarbakır’da yaşadıktan sonra yirmili yaşlarının başında İstanbul’ da işletme eğitimi aldığı yıllarda müzik dergilerinde röportör olarak çalıştı. İstanbul’daki eğitiminin üçüncü senesinde, Diane Arbus’un fotoğraflarıyla tanışınca, fotoğrafçılığın büyüsüne kapılıp eğitim hayatını fotoğrafçılık üzerine tamamlamaya karar verdi ve Londra’da başvurduğu fotoğraf ve sanat akademisine kabul edildi. Fotoğrafçılık eğitimine ek olarak reklam ve pazarlama eğitimini de tamamladıktan sonra Vice Magazine başta olmak üzere İngiltere menşeli kültür, sanat ve müzik dergilerine fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Başarılı fotoğraf çalışmalarıyla adını duyuran sanatçı, 2010 senesinde Diesel markasının “Be Stupid” kampanyasının reklam çalışmasında toplumsal standart başarı kurallarını yıkarak duyurmayı başaran 50 genç sanatçıdan biri seçilerek markanın global reklam yüzlerinden biri oldu.

Dört yılın ardından İstanbul’a dönüş yaparak; fotoğrafçılık hayatını Türkiye merkezli olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde sürdürmeye devam eden sanatçı; medya sektöründeki birçok sanat, reklam ve moda dergisinin fotoğraf çekimlerini yapmakta. Üniversiteler başta olmak üzere birçok şehirde söyleşi, seminer ve atölyeler aracılığıyla fotoğrafçılık ve sanatın günlük hayatımıza olumlu gücünü daha çok kişiye yaymaya çalışmakta.

sivil dusun logosu

Bu site, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamen Beats By Girlz Türkiye'ye aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.